Není nad tradice !

sobota 3. červenec 2010 14:42

Legendární pardubický hokejový útok Vláďa Martinec, Jirka Novák a Bohouš Šťastný pamatuje jistě dobře každý starší hokejový fanda. Méně už je známo, že v době, kdy trio zářilo na světových hokejových stadionech, byl Jirky táta v Pardubicích nejen jedním z hlavních hybatelů a bossem hokeje, ale také ředitelem zdejšího Průmstavu. Teprve když se pak Průmstav delší dobu pohyboval v minusu, byl odvolán z funkce a vše se samozřejmě důvěrně řešilo také na OV KSČ. A jak už to tak u nás bývá, perličky z jednání se vynesly a z té doby se traduje v Pardubicích památná věta, kterou měl na tom zasedání pronést – “Já jsem ale soudruzi vyučenej ředitel a nic jiného dělat neumím a ani nemůžu“ - a tak ho soudruzi udělali ředitelem Prefy. Nebylo tehdy nic nenormálního, když ředitel OSP byl najednou ředitele

Po listopadu jsme díky přece jen menší cenzuře v mediích neměli nouzi o divadelní zážitky našich vyvolených politiků i my, obyčejní občané a kupodivu dost často. Perly by jistě mohl vzpomenout každý, třeba jak pan Kavan boural, odjížděje ze Sněmovní, nebo krásný zpěv pop hvězdy a ministryně obrany, výstupy Zemanovy a v poslední době Rajského či Dráta “bavily“ národ. A to si fajnšmekři mohli ještě k ránu pustit kabaret ze Sněmovny, přenášený TV. Musím poznamenat že myslím o nic ani nadále nepřijdou, neb hlavní postavy Paroubek, Ráth, Zaorálek, Sobotka, Jandák, Filip i další na scéně zůstali.. Naděje také je, že se objeví ještě další skvělí herci. Není proto velké překvapení, že při úvodním dějství se radarová Vlastička, osvědčená ministryně obrany tentokráte zase stala zastupující šéfkou sněmovny.

Odborníky jistě proto také ani nepřekvapilo složení vlády a obsazení jednotlivých ministerstev, třeba práce, kultůry i dalších, spíš by bylo asi překvapení, kdyby tomu bylo jinak. Nejde přece o nic jiného a menšího, než rozdělení moci a kdo a jak ji vykonává, to je v rukou božích, tedy tentokráte triumvirátu. Snad možná při obsazení jednotlivých postů mohlo být dbáno alespoň podobné odbornosti, ale takto je alespoň jasně řečeno, že proklamované změny v přístupu k politice jsou jen nápisy dobré na transparent a v praktické politice, ve které jde o moc a prachy se potom kormidlo těžce otáčí a taky je konec předstírání. Však i z vybraných zpráv z jednání o budoucí vládě je jasné už dopředu, že zas tak až mnoho nepůjde o změny zákonů podmiňující zeštíhlení státu, spíš zase jen o jeho větší a jistě oprávněné ždímání peněženek jeho občanů. A že už zase jde jen o to, kterých. A jestli to ždímání řídí Petr tam a nebo Pavel jinde, na tom už přece zase tolik nezáleží, osvědčení úředníci si jistě budou vědět rady.

A tak kdo si myslel, že dojde na radikální změny, asi přijde zase zkrátka, viz např. dohody o treperendu.     No ono tradice jsou přece jenom tradice a ty se musí dodržovat..

 

3.6.2010

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora