Čerti mají taky prázdniny

neděle 18. červenec 2010 16:17

Minulý týden  jsme absolvovali praktickou ukázku toho, proč mají jižní národy “polední klid“ a možná si mnozí uvědomili, proč také je asi ten černý kontinent relativně chudší. Ono se totiž v tak velkém vedru opravdu hůř pracuje a v souvislosti s tamním obvyklým nedostatkem vody se opravdu není čemu divit. Léto je také časem prázdnin a společně strávených dovolených rodičů s dětmi, symbolem karavan vodáků na řekách. Při nízkém stavu vody sice často tahají vodáci lodě vyschlými koryty, zase se ale nezvyšuje počet utopených, letos už dost vysoký, umím si představit, o kolik by při vysokém stavu a každoročně houstnoucím provozu na našich řekách počet utopených stoupl.. Zažil jsem o prázdninách při velké vodě v r. 72 sedm utopených za týden jen na Lužnici. Takže ta letošní odporná vedra mají ta

Rád se dívám v noci na retrospektivní pořady Karla Čáslavského v ČT, který se v nich hodně tematikou, týkající se našich řek, zabývá. Možná se mi moc líbí i proto, že pamatuji ještě Červenské proudy, jel jsem na keně pod plachtou s rodiči čerstvě napuštěné Lipno, seděl na špici a odstrkoval loď od obrovských plovoucích pařezů a pak jsem taky mašíroval zatopenými loukami do vsi s konývkou pro mlíko a nemohl cestou zastavit, neboť jsem okamžitě musel stírat z těla vrstvy komárů. Většina těchto hezky slovem provázených pořadů ukazuje i život obyvatel kolem řeky v minulém století a jen okrajově se dotýká politických souvislostí. No a pak mám taky zvyk večer si něco udělat k jídlu. Pustím si TV a co to – jako bych se vrátil o třicet let zpátky. Zprávy z oné doby vysílané ČT před sedmou ve mě asociují vzpomínky na dobu, kdy jsme byli denně krmeni internacionální propagandou a já netuším, proč to dnes musím znovu poslouchat a tu dobu si připomínat.

Vím tedy komu a proč asi ty zprávy soudruh Janeček opakuje a tak v souvislosti se svým nedávno napsaným článkem Jak to jen napsat slušně ? o neschopnosti ČT vysílat aktuálně sportovní přenos, pokud se neočekávaně některý náš sportovec dostane do světové špičky a v něm vyslovil svůj názor, že už by si toho mediálního žoldáka Otu Černého i s červeným Janečkem měl vzít čert, se ptám, dojde konečně někdy také na vedení ČT ??

Bohužel i čerti mají prázdniny a rada ČT se zatím neobměnila a jak vidno, hned tak se nezmění, teprve jsou na řadě obsazení ministerstev. Takže se budu muset asi já naučit otevírat TV přesně na sedmou, abych si nemusel komunistické Zprávy, jako symbol časů minulého století, na které ale asi soudruh Janeček tak rád vzpomíná, připomínat.

Snad tedy hned po prázdninách ? Pevně věřím, že k tomu ale dojde.

 

18.7. 2010

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora