Každý máme vždycky dvě možnosti .

úterý 3. srpen 2010 00:13

Dávno je tomu, co Švejk četl ty noviny a říká, “Jak to čtu, paní Millerová, tak z toho asi kouká válka. No tak vidím, že mám dvě možnosti – buďto mě povolaj, nebo ne. Když nepovovolaj, mám to dobrý. Když povolaj, tak mám zase dvě možnosti – buďto mně nezastřelej, nebo zastřelej. Když mě nezastřelej, paní Millerová, mám to dobrý. Když zastřelej, tak mám pořád ještě dvě možnosti. Buďto ze mě vyroste květinka a to je dobrý, nebo strom a to mám dvě možnosti. Buďto ze mě bude kancelářskej, nebo hajzlpapír….. No a tak dál.. a - až když přišel na tu zadní, tak byl tedy definitivně tam….

Nedávno jsem tu napsal, že tradice jsou tradice a ty se u nás dodržují. Moc chvály jsem si tu nevysloužil. Nepsal jsem apriori o triu hokejistů, jak se někteří diskutéři skoro urazili, ale o tom, že totiž za totáče jak byl někdo direktor, mohl ho dělat v OSP, Pragoděvu nebo třeba v Muzeu, zkrátka když byl patřičnej straník, tak se na tu odbornost moc nekoukalo. To jsem jen chtěl poukázat na složení nové vlády a tím na to, že např. Drábek jako podnikatel mohl fundovaněji řídit třeba min. hospodářství či místního rozvoje a ne zrovna min. práce.  A tak bych mohl pokračovat.  No a co to má společnýho s tím Švejkem ? No snad nejsem zatím ani květinka, ani toaleťák.

Pan ministr vnitra a přes policii už řádí v rezortu jako černá ruka – zaměstnanci mají o hodiny zkrácené úvazky , ještě je čeká 10ti percentuelní snížení platů a to už je hotový - tedy ne 4 %, jako posjance a Ústavní činovníky. No, tak oni v civilu dají dobrejm poldům soukromé firmy o 50 (%) víc, o tom žádná…Nakonec - ono je vlastně stejně všude přepolicajtováno… Jo, a že se dobrej polda nevychová za měsíc, ani za rok ???  Nevadí, když nebudou poldové, nebudou ani vrazi a zloději (ti polapení, no a pak taky soudy budou mít míň práce…)

Nedávno se rušil návrh megaškoly v Liberci – nebudou děti, V Kamenickém Šenově z téhož důvodu se asi marně bojuje o zachování stoleté školy, ta zápasí s Novým Borem, základní školy bojují o prvňáčky, prostě děti nejsou a hned tak nebudou, no a samozřejmě že tím je také dáno “přeučitelování“ učiteli ve školství. A hle – ministr školství, kterého jsem m.j. ještě neviděl oholeného – slibuje v TV novým adeptům na úču náborovej příspěvek - 180 tisíc. No tak já vám nevím, paní Millerová, jestli se moc nemotáme vod zdi ke zdi, vědí voni, já sem teda po tej operaci, já můžu. Stejně si myslím, že i každej ministr má dvě možnosti. Nebo jsem už takovej pitomec, že nechápu ty Vyšší principy  -  a nebo …no Švejk snad ne !

Ještě se dobře  pamatuji, jak se říkalo za totáče, že zdražení piva je ale kompenzováno zlevněním lokomotiv. Tak takhle tedy mají vypadat ta opatření a zabránění, abychom nebyli - až tam ??? Ono se nedá šetřit jinak ?? Co třeba pasovka a cizinecká policie, co bere a vůbec se nestydí. A třeba zákon z doby totáče neustále přikazuje cizincům, do tří dnů se hlásit  na cizinecké policii pod pokutami v řádech tisíců !!! To je ale agenda !

A mluví voni vůbec česky a myslej si, že vědí kerá bije a že se vůbec někdy potkají ti ministři v tej novej vládě, paní Millerová ??? No jasně,  voni toaletˇák nebudou…

 

2.8.2010

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora