Když se kouknu na sebe, tak se musím pochválit…

středa 5. leden 2011 06:06

Přestože mám na Rusy pifku už pomalu 33 let,  tak prostinkou pohádku, s mnoha gegy,  jsem si letos ujít nenechal. Mnoho roků jsem neměl šanci ji vidět, se synky jsem v zimě jezdil po závodech a tak jsem si koncem roku dopřál trochu smíchu. Neím proč mě ale napadlo - Ivánek for president ! Zdá se mi to po těch práškách, co užívám, je to fikce – nebo je to skutečnost ?

Bohužel jsem teď dost odkázán na pobyt doma a ještě víc, než dřív, mám možnost sledovat politické panoptikum a u toho smích přijde zkrátka. Tedy - někdy opravdu nevím, jestli se smát, či spíš brečet. Trochu jsem si tedy proto ty přečtené či poslechnuté zprávy pro Vás upravil, některé větičky a zlá slovíčka přehodil, pár jich přidal – ale však vy se v tom jistě vyznáte.

Nevím ale, zdali některé skutečnosti nemají být výsměchem nám všem. Barták se někam ztratil, tedy jenom ze zpráv, Knetig si přece jen nakonec dělal legraci, když zkoušel prostřednictvím Michálka pumpnout stát pro Drobila o půl mld, kozel je zahradníkem a volá deset let od vykradení banky chyťte zloděje, jiný ukradne 40 mil. a dostane podmínku se směšnou pokutou, opilý soudruh zabije chlapa autem a dostane celé 3 roky, stejně jako jiný, který převede ze státní kasy půl mld do šweicu.  A to ještě v noci kradou někteří spoluobčané slepice a navíc se to natáčí ! Včera se dokonce někdo pokoušel ukrást sluníčko – viděl jsem, jak ho už notný kus chybělo. Potom ale asi Radek vyhnal pátračku a tak ho Pomohl zaChránit.

Ještě že se naše funkční a stabilní vláda, podpořena prezidentem na Nový rok, poučila z předvánoční krize a hádat se bude už zase až zítra. A až vysvětlí srozumitelně občanům reformy a provede je rychle, odvážně a racionálně, jistě to to společenství rozumných lidí, tedy veřejnost, rádo pochopí a reformy podpoří. Tak tedy samozřejmě, pokud se jich nebudou týkat. Však ostatně se tu podobně reformuje už dvacet let - tak už si mohli zvyknout  také ti neustálí kritici, jako policajti, kverulanti doktoři, kteří rozhodnou a rozhořčenou kritikou a tepáním nešvarů si budují své postavení neopodstatněné nadřazenosti a výjimečnosti, mající zvláštní radost z neúspěchu, nezdaru a - přiškrcení svých platů.

Ona vláda jistě nebude k těmto věcem lhostejná či nedůsledná, nakonec žádný stát nemůže svým občanům zajistit blahobyt, i když to leckdy na dluh slibuje či provádí. Ještě že většina našich spoluobčanů neposlouchá hlasů vd ěčných kverulantů a nenechá se jí ve svých postojích a aktivitách zviklat a dál si buduje svou kapitalistickou společnost.

Nakonec už klasik reálsocialismu v r. 79 prohlásil :

"Většina našich občanů nenaslouchá hlasům rozvracečů našeho socialistického zřízení, hlasům ztroskotanců a zaprodanců, nenechává se jimi zviklat a dál uvědoměle buduje naši budoucnost".

Tak bych si prastaré heslo kverulantů té doby - "Nerušit, vládneme"  dovolil dnes inovovat na  -  "Nerušit, krademe"  - a ještě s dovětkem - žádné dohody o tom nebyly !

Na konec nevážných zpráv  -  teď vážně  - vypůjčil jsem pro vás z ČTK :

Praha - Stát musel loni stranám vyplatit podle webu ministerstva financí přes jednu miliardu korun. Hlavně kvůli květnovým volbám do sněmovny to bylo dvakrát více než předloni. Nejvíce dostala znovu ČSSD, a to 284,6 milionu korun (předloni 175,7 milionu Kč). Druhý nejvyšší příspěvek opět ODS - téměř 258,6 milionu (předloni 169,9 milionu korun). Na třetí příčce zase skončili komunisté, dostali 124,8 milionu korun (předloni 66,1 milionu). Za nimi skončily nové sněmovní strany - TOP 09 obdržela 120,5 milionu, Věci veřejné téměř 78 milionů korun. Až za nimi zůstala kvůli volebnímu vyloučení ze sněmovny KDU-ČSL s 57,3 milionu korun (předloni 42 milionů korun). Stranu zelených s 21,2 milionu korun (předloni 17,8 milionu korun) pak co do výše příspěvku předstihla jak Strana práv občanů - zemanovci (28,5 milionu korun), tak Suverenita Jany Bobošíkové (24,1 milionu korun).

V letošním roce se ovšem tento příspěvek za mandát sníží o pět procent.

A tak nebuďte nasjaní - když chcete ovlivňovat chod státu, také vstupte do některé strany.            Jestlipak víte, kdo Vám tohle moudro vzkazuje ?  Já ne – že by Ivánek ??…

5.1.2011

 

 

 

 

 

 

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora