Zemský ráj to na pohled

pondělí 31. leden 2011 00:49

je ta naše země česká. A doopravdy - zvonku to aj tak vyzerá (1). Ale opravdu jen na pohled.  Vidím blbost převelikou. Nevím, kam jde. Ale hle, ona kráčí napříč politickým spektrem…  A tady - to jste vy, daňoví poplatníci ? – to jsem si vás představoval hloupějšími… A tak tedy nešlo by to všechno natřít na růžovo, bylo by to takový jednotný ! Je trochu zvláštní, že u nás ti slušní většinou mnoho neoplývají materiálními statky. Bohužel se nám taky trochu ty zlatý ruce velice proměnily - ve zlatý řeči.  A  DEMO kracie ? – kupte si plnou versi !

Tak zatím co stále vlaje v Práglu nad hradem prezidentská zástava s nápisem Pravda vítězí, v podhradí spíše vítězí Masarykovo heslo - nebát se krást. Ono tedy za totáče se taky kradlo - ale se strachem !

Nedávno tu jeden dentista psal o lidech čistého charakteru (mezi kterými je jistě on) a o těch ostatních, mezi které se počítám i já, potřetí ženatý, prý pravičák, už víc než dva roky žijící bez manželky (měla silně sociální cítění se stejně orientovanými) a bez synků, kteří pro samé studium ani za tátou nepřijedou, jen občas. Mladší dlouho spí – musím ho budit : Vstávej synku, už je čas začít zase nadávat. Zdálo se mi – že jsme zbohatli, synku, že si budeš moct dovolit i levicové názory. My odrostenci už jsme svý řekli.            Jen to referendum mě ještě pořád vrtá hlavou, jak to udělat, až se bude rozhodovat třeba o počasí, aby tam nevyšlo samé léto. Určitě to bude přes PC, to politici vědí, dnes to už nejsou chléb a hry – ale chleba a internet .

No což - Pámbu je vysoko, do kapsy hluboko, do Brusele daleko a - do p išel blízko. Někdy se sám sebe ptám, odkud jsme přišli, co jsme, kam směřujeme, a jaký smysl má lidská existence. A když si pak naleju odpověď, je mi zase dobře. Jen ta politika mě přestává bavit, je to samá levice, pravice, ponejvíce se to týká ale zadnice.

Je to už dávno, co jsem chodil do boudy u Adalu v HK a poseděl tu s Renčínem.

Ale jeho humor mě stále baví – dovolil jsem si dnes trochu jinak. Snad jsem vás ani mnoho neotrávil,

1 – Leží Janko v posteli se ženou, někdo klepe na okno „Janko, volakdo ti trtká ženu“ – koukne vedle, žena spí, „To se mi asi snívá“ otočí se a když usíná – znova. Vyběhne ven a soused schovaný za dveřmi hup dovnitř. Janko oběhne chalupu a potom koukne okýnkem dovnitř a tam vidí souseda na ženě a povídá si – „Naozaj, zvonku to aj tak vyzerá“

Když jsem žil a pracoval v Peci, přijel říďa (vždycky měl kliku na počasí !) a říkal – jé, Edo, vy to tu máte jako rekreaci. Ano, dnes je opravdu hezky, ale přijeďte, když tu čtrnáct dní vcelku leje, hrabeme se v hlíně a je celej den osm, nebo i jen pět nad….

 

Ano, zvonku, na návštěvě - je tu, v ČR, naozaj krásně ….

 

 

30.1.2011

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora