Václavák 15.března

pondělí 12. březen 2012 17:20

Před více než 22 lety jsme vyslechli na Nový rok větu Naše země nevzkvétá. Tenkrát ji pronesl novopečený prezident Václav Havel a všichni jsme ji chápali s porozuměním i očekáváním změn. Dnes je možné ji zopakovat, ale konstatování nestačí. Proč tomu tak je, je známo.

Netušili jsme tehdy, že je to jen předehra k předání moci jiné skupině komunistů, komunistů z prospěchu, sem tam osmašedesátníků, případně jejich potomků, Havlem zaštítěných. Netušili jsme nic o dávno připravené přeměně politického ovládání na ovládání ekonomické.

Za cenu provizí byl státní majetek rozprodán zahraničním firmám, případně vytunelován a rozkraden, což se nakonec děje dodnes. První prezident zaštítil svojí osobou velkou lež o sametu, druhý coby premiér realizoval a řídil převody majetků.

Další vlády socanů potom tunelovaly budoucnost svými dluhy a současná vláda, která už nemá co privatizovat, se dala cestou okrádání (reforem) většiny obyvatel při zachování a rozmnožování postů a prebend pro vyvolené. Ministerstva, státní správa a nakonec i samosprávy bobtnají na základě nesmyslných zákonů, které se neustále mění, jejichž počet roste geometrickou řadou. Právo u nás není spravedlnost, soudy slouží často k útisku obyvatel, zlodějské gangy exekutorů vyrábějí chudáky na běžícím páse, právníci žijí v přepychu, ale podle práva, na úkor většinové společnosti. Vzdělání bylo v průběhu let degradováno jen na získání papíru.

Současná “protikorupční“ vláda, , ve které se ministři střídají jak apoštolové na orloji, má na základě politických dohod za ministry všehoschopné diletanty, jako Kalousek, Bendl, Dobeš a další, předstírající odbornost. Lež je jejím vývěsním štítem. Okrádání nazývá reformou, zakrývání korupce bojem proti korupci. Návrh neprůhledných církevních restitucí, bez uvedení výčtu majetků je opět nejspíše další grandiózní tunel, podobně jako rozprodávání a rozdávání majetku státu prostřednictvím pozemkového fondu. Vláda nás ostatní má za nemyslící ovčany, nerovnoprávný plebs, tažný dobytek. Zbabělá vláda, schovávající se za nejspíš komunistické experty, nebyla schopna ani zpracovat návrh ke správnímu soudu na rozpuštění komunistické strany, pokračovatelky bývalé vedoucí složky zavrženíhodného režimu.

Politické strany se u nás  za dvacet let staly jen nástrojem korporací k odírání drtivé většiny ostatních občanů úzkou skupinou, pro které se finance státu, měst i obcí  stávají jejich kořistí. Apelovat na mravnost a zodpovědnost většiny našich politiků je bezpředmětné a marné.

Tyto vlastnosti oni nemají.
Proto souhlasím s požadavkem manifestantů na odstoupení vlády i prezidenta - tím ale nemůžou požadavky končit. Nové volby musí být na základě jiného volebního zákona, jinak se toho u nás mnoho nezmění. Musí umožnit občanům vybrat si své skutečné zástupce a ne šíbry pol. stran, nastrčené ovladatelné figurky a to tedy obcemi počínaje, přes kraje až do parlamentu. Zvolení zástupci musí být zodpovědni za svá rozhodnutí, musí být odvolatelní.

Ano – přímá demokracie, tedy přímá volba starosty, hejtmana, poslance, ale časem i soudce, SZ, policejního ředitele je největším nebezpečím pro mafie, tedy nejen ty naše, ale celé Evropy !     Jejich trestněprávní odpovědnost a odvolatelnost.  Proto politici všech stran vznášejí tisíce důvodů, proč to není možné - bojí se jí, jako čert kříže. Přišli by totiž v drtivé většině o své kšefty.

Po zkušenostech dvaadvaceti let prohlašuji, že nejdůležitější je smést současný systém voleb, současný systéme maximálně vymění jednoho zloděje za druhého. Tu zkušenost snad už konečně máme všichni.

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora