Nepolitická manifestace.

pondělí 23. duben 2012 04:30

Odborové svazy, organizace rozděleného ROH fungující už od r.¨90, dostaly v sobotu na Václavák největší množství občanů od r.89 . To je fakt.

Manifestace nazvané Stop vládě se účastnily kromě odborářů také mnohé občanské iniciativy, zejména ProAlt, známý názory souhlasně přijímanými ČSSD a KSČM. Hřímající hlasy odborových předáků z tribuny postavené pod sv.Václavem požadující zastavení asociálních tzv. reforem - škrtů, restitucí a odchod vlády. Zdůvodňovaly asociálnost škrtů, za studenty protest proti školnému/zápisnému. Zaznělo tu ale ústy šéfpředáka Zavadila, že je to nepolitická manifestace !  Tak teď už vím, proč Nečas a Klaus tvrdí, že politika se na ulici nedělá ! On jim to nakukal odborový předák !

Možná tedy ta manifestace za pád vlády byla asi jen nějaká taková jako gej a lesbien party. Proto se jí účastnili také předáci opozice Sobotka, Filip a Grospič, dokonce bývalý odborový předák zapsaný v seznamech, dnes občas spící za ČSSD v EU parlamentu, Falbr. Asi to byla taková sobotní zdravotní procházka Valachů a jiných ovcí, více či méně pracujících odborářů z celé republiky po Václaváku a přednáška jejich předáků o nemorálním počínání, vládnoucí zatím ještě trojkolky.

Ještě že ti předáci mají na rozdíl od těch vládních alespoň to členství v dozorčích radách jisté. Pravda je, že jaksi mimoděk zaznělo od jednoho z nich, že by mohla být i generální stávka ! Ta bude ale taky jistě nepolitická.

Já ale myslím, že tihle nepolitici, hřímající Prahou, jsou nahaněči ovcí do určitě nezmanipulovaného průzkumu naší vaší České TV, která oznámila, že sockomanči mají dnes jistých 57 % voličů ! Nedivím se vůbec, že si z toho Nečas nic nedělá a jen s Píkou počítá přeběhlé breberky, které mu zajistí ještě chvíli vládnutí a kšeftů s mocí. Nepochybuji také o tom, že nepoučitelní voliči zase při případných volbách budou volit a kroužkovat parlamentní strany, slibující jim před volbami ráj na zemi, aby za půl roku po nich zase už po kolikáté zjistili, že měli u voleb ruku v nočníku.

Že se jen vyměnili nažraní žraloci za hladové.  Volby nic na zlodějinách nezmění !

Jedni mají Řebíčka, druzí Grose, jedni Dalíka, druzí Palase. A komanči fotovoltaiku.

Současná krize, postihující celý svět, není jen krizí ekonomickou, ale také krizí hodnot a vládnutí ! Systém je vadný a přežilý. Lidi si musí vládnout sami.

Objektivní naše vaše vůbec nepostřehla vypnutými kamerami, že od 10 -12 hod. byla “pod koněm“ politická manifestace nepolitiků, se stovkami sympatizantů, povolená magistrátem města, za změnu systému vládnutí, za nové volební zákony a novou ústavu, za Skutečnou demokracii ! Auto, na kterém byla tribuna řečníků, mělo k stání “pod koněm“ na tuto dobu povolení, bohužel silnější si tu postavil tribunu a tak stálo kousek pod ní a po této době bylo petičním stánkem. Podobně jako bylo odvezeno před úřadem vlády v době před příjezdem německé kancléřsky a dokonce řečníci z něj sundáni za pomoci el. obušku, učinili policisti pokus ho i odtud odtáhnout.

Tentokrát ale byly okolo stovky sympatizantů, kteří dali sakra hlasitě najevo, že si to nepřejí a tak to policisté s odboráři vzdali.  Ale jako by se “média“ domluvila, kamery i mikrofony o myšlenkách, které tu zazněly, mlčely z plna hrdla a dokonce, jak jsem večer sledoval zprávy, dávaly pozor, aby ani auto náhodou nevzaly do záběru.

Po manifestaci odborů se tribuna-auto vydalo protestovat proti neobjektivnímu informování s nejméně 2 tis. sympatizanty před ČT. Ve zprávách zaznělo jen, že část manifestantů, asi pět stovek, odešlo před ČT protestovat, ale důvod tu nezazněl. A u ČT dva kordony policistů nikoho dovnitř nevpustily a dokonce ani z TV nikoho nezajímalo, co je důvodem protestu. Není všem dnům konec, mnoha lidem už dochází, o co tu jde. Myšlenky se šíří, dokonce i Zeman tuhle v TV horoval pro přímé volby starostů a hejtmanů. My chceme ale taky odpovědnost a odvolatelnost.

3.května se bude na Václaváku konat celonárodní sněm, uvidíme, co na to ČT !

22.dubna 2012

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora