Zdivočelá země ?

pátek 1. červen 2012 21:00

Nebudu se přít s tvůrci docela zajímavého seriálu v TV. Naše země je krásná. Vyjmenovat ta nejkrásnější místa nejde – od Šumavy po Vrátnou dolinu či Vysoké Tatry (které hradní zloděj zašantročil, aniž se nás ptal), od Pálavy po Kerkonoše  - samá nádhera. A města – třeba Telč, Hradec Králové, někdy i Praha – radost pohledět.

   Za posledních dvacet let se ale hodně změnilo. Teď jde tedy o to, co k dobrému. Jistěže se mi líbily víc pole s  řepou a řádky brambor, ty ubyly fest, žitný lány víc než žluté lány Babišovy řepky. Cukrovar v Hrochově Týnci zmizel a přibylo fabrik se slepými okny.

   Ubyly koroptve, zato srnky lze vidět v mnohohlavých stádech a počty divokých sviní se zmnohonásobily ! Domácí prasata si vzájemně koušou uši a ocásky, jak to je s ocásky mezi divočáky tedy nevím, ale vím, že když se dostanou do kulturních plodin, je to k neuvěření, co tam dokáží udělat. A dnes jsou jich plná města - Praha jistě vyniká, jak se tam pomnožili. Co předvádějí divočáci v parlamentu a teď už dlouho zejména ti vládní, to je také už mnohdy k neuvěření ! Mlaskají, žerou, ba i kradou, ani sobotu neděli snad nedržej ! Dokonce až v tej Europskej unii se jim už nemůžou vynadivit. Dotace mizí ve velkém, největší finanční kňour to jistě řídí a nejspíš mají na to i systém, rozbujelý po celé zemi jako křídlatka v Kerkonoších.

   Každej dobrej hospodář ví, že jakmile si divočáci na něco zvyknou, nic je neodradí a zejména když se přemnožej, tak je tahle škodná k neukočírování, takže nezbejvá, než je vystřílet.

   A co tedy s těmi našimi hochy a děvčaty ve vládě, která si sama dává důvěru v parlamentu, na kterou neplatí žádné protesty, ani demonstrace, přestože oni dobře vědí, že jsou škodná, že už je drtivá většina občanů (80 % ?) nechce, tak stejně dělají, že neslyší. Vy myslíte, že jim pomůže ušní dochtor ? Nepomůže ! Střílet se nesmějí, navíc jsou imunní - tedy proti všemu. Tak co s nimi ?

   Předáci odborářů hrají na své ovečky betla, generální štrajk je pro ně nedosažitelná meta (co kdyby potom přišli o místa na kandidátkách, že), takže my víme, že z téhle bouřky nezaprší. Víme už za těch dvacet let, že jen vyměnit divočáky za domácí svině je z bláta do louže. Jsme tedy dobří hospodáři ? Nebo se necháme dál okrádat a rozkrádat stát ? Pokud ne, tak musíme vědět, že tady Ariel nepomůže, jiného nezbejvá, jen celonárodní povstání a poté tady dočista změnit systém řízení státu ! Parlamentní politické strany jsou nereformovatelné, ony jsou tady nositeli i tvůrci systému korupce ! Musíme jim vyhlásit válku !

  Dokončit rok 89 a vyhnat ty překabátěné a StBáky od koryt. Víme, jak to udělali na Islandu !  Přímá demokracie občanů je tou skutečnou demokracií, která jistě vymete zloděje a ozdraví tuhle nemocnou, nezdivočelou zemi, ale společnost.

 

1.6.2012                                                                                                

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora