Brutalita ve svátek…

středa 21. listopad 2012 03:33

  Že je současná vláda neschopna řešit své úkoly je dané už jejím vznikem – je složena z politiků, namnoze nemajících morální vlastnosti, natož odbornost v oboru. Výměna stíhá výměnu. Když pak žádá v parlamentu o podporu, zvedá ruce sama pro sebe. A náš parlament s deseti obviněnými ? V čem to vůbec žijeme ?

   Všude čtete, že rozkrádání dotací je nejúspěšnější česká činnost, dokonce to vědí i v Bruselu a světe div se, už i naše “media“ si toho všimla. Ale ona přece vidí jen to, co vrchnost chce ! Že v sousedním Polsku byly 11.11 manifestace rozháněny střelbou gumových projektilů, které dokáží i zabít, nějak nepsala a ani ČTV to nezaregistrovala. Ona totiž naše/vaše registruje jen to, co jí vrchnost dovolí. Není divu, že se 17.11.12 nejen pokládaly věnce, ale také demonstrovalo proti vládě, i za změnu volebních zákonů, proti způsobu exekucí i proti církevním restitucím.

     Že bylo na Václaváku černo policajtů na demonstraci, ČTV byla u toho, neukázala nic, natož to, že se tu zatýkalo brutálními způsoby, kdy si zatýkající na zatčeného povaleného na zem klekne plnou vahou, zkroutí mu ruce za záda a nasadí pouta jen za slovní odpor, mnohdy ani ten ne, je do nich veřejně kopáno, že vodí zatčené civilové v předklonu, i na služebně je do nich kopáno, jsou smýkáni po zemi, vše jen proto, že přišli veřejně demonstrovat proti této vládě a jen byli v nesprávný čas na nesprávném místě….ano, to je naše demokracie. Utajeno jako před lety v lednu.

   Skupina Skutečná Demokracie - SKDE si postavila ráno před demonstrací 17.11 svoje ozvučené auto, které současně slouží jako petiční stánek, k pomníku Palacha. Protože neměli “pod koněm“ tentokráte povolenu demonstraci, ale u muzea, měli svoje ozvučení také tam u vchodu. Už v dubnu při stotisícové demonstraci odborů měli totéž auto, v tom samém místě u pomníku Palacha a i tehdy ho Policie chtěla odtáhnout.  Lidé ho tehdy obklopili a tak se to Policii nepodařilo. Nikdo tehdy odboráře během demonstrace nerušil. Tentokráte policisté nevyzývali k odjezdu, zhruba v 10,30 najednou hlouček policajtů shromážděný na rohu u bývalého domu módy nenápadně vyšel mezi občany a jeden vedle druhého se postavili zády k autu.

    To už se ale od podia odborářů ozývalo do tlampačů, že skupina Proalt požádala o odtažení. Jak může jakýsi Proalt velet Policii nechápu, tedy nejen já… M.j. velitel byl stejný, jako v dubnu, že by to tedy tentokráte byla pomsta poučených ? Pravdou je, že Zdenek Ponert, jako zástupce SKDE, se netajil tím, že umožní občanům položit odborářům, kteří ke svému mikrofonu nikoho nepustí, otázky. Toho se báli hoši a děvčata z odborů ??? Proto jedni demonstranti nechali odtáhnout auto jiných ?

   Najelo odtahové auto a náhle narukovali obrněnci Policie, utvořili špalír a začalo zatýkání těch, kteří se rychle neklidili z cesty. Povalení na zem, spoutání, odvedení na strážnici. Metody stejně jak před 23 lety na Národní…také tady odváděli zatčené civilní - StBáci… Před odvezením bránil aparaturu a své auto druhý mluvčí SKDE, Miloš Cach, který burcoval tentokráte marně občany megafonem a když ho policie naháněla, dokonce vyskočil přes střechu jejich auta, ale to černo mu uniknout nedalo. Pokopaného, s pouty na rukou ho v předklonu vedli dva civilové s hloučkem “kominíků“ na strážnici, asi 200m vzdálenou. Podrželi ho tam tři hodiny a pak musel do špitálu…Jak se mu mohli legitimovat ti v civilu, v tom fofru, jsem jaksi nepochopil.

    Mezitím proběhla odborářská manifestace a k umožnění propojení demonstrujících byla uzavřena magistrála. Ale opět se kdosi rozhodl magistrálu ve tři odpoledne zprovoznit, tak nastoupili ve vestách policisti a počalo zatýkání s obvyklým scénářem – na zem, kleknout na oběť, ruce za záda, pouta – jak se zločinci ! Že zatčená je žena – to bylo policajtům jaksi fuk. A pak najela z druhé strany auta, vyskákali  obrněnci, kterým odporovat holýma rukama dobře nelze…

  Tak to jen v kostce reportáž o demokracii za vlády nečase 17.11.12 pro současníky, kteří netuší, co se taky děje mimo supermarkety, trochu i pro ty budoucí.

 20.11.12

http://www.youtube.com/watch?v=ndH5LKFvA1I&feature=endscreen&NR=1

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=pDz5HZ8wwF8

http://www.youtube.com/watch?v=wVbHJCNwkJM&feature=endscreen&NR=1

 

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora