Konec svobody se blíží ?

pátek 24. květen 2013 02:19

   Zatím je jen konec pražského primátorství Svobody z ODS. Svobodu slova ještě máme, jak tomu bude v budoucnu, ví bůh. Už tu byly například i pokusy o regulaci a zpoplatnění internetu. Napsat můžete cokoli, ovšem pokud to není sterilní, případně servilní, těžko se to např. v novinách objeví.

   Pokud je i otištěna oprávněná kritika, nikdo se jí nezabývá. Hlavní medium TV  předkládá týden co týden nové aféry, počínaje nehoráznými platy, odměnami za chození do práce, přes milionové, stamilionové až po miliardové zlodějiny, jejich řešení trvá roky a většina „nejde“ řešit..

   Opozice v parlamentu, který má sotva 15ti % důvěru, předstírá občas vládě bububu, ale má své máslo na hlavě (fotovoltaika), sama nepředkládá návrhy řešení. Faktem ale je, že většina jejích návrhů není vůbec připuštěna na pořad schůzí parlamentu.

   Vláda si nejen neví rady s hospodářskou situací, rezorty školství, zdravotnictví, kultura se potácí.. a už vůbec ji nezajímá jen 10ti % podpora občanů. Nedávné nabubřelé prohlášení premiéra, že vláda splnila už vše, reformy, církevní restituce.. s ohlasem u občanů jaksi koliduje. A dnešní prohlášení svazáka Nečase je na úrovni, v jaké se pohybují v realitě naši nejvyšší vládní představitelé - počínaje nově zvoleným prezidentem a konče (zatím) ministryní kultury  - Označil nově vznikající dohodu za Hu-Hu koalici. Dochází k vytváření dohody pánů Hulínského a Hudečka, čili nám tady vznikla jakási Hu-Hu dohoda, na základě které bude vytvořena Hu-Hu koalice, která si zvolí svého Hu-Hu primátora. Není to dobrá zpráva pro Prahu, protože odvolání kvalitního, kompetentního a slušného primátora, kterým bezesporu pan Svoboda byl, je chybný krok.  

    K tomuto dokonale podrobnému rozboru situace jistě dospěla i hajzlbába v metru, která v mezičase louská všemožné noviny, na to jistě nemusí být jeden titulovaný premiér… Pravdou je, že jeho druhá část natáčí do světla trochu věšteckou kouli :

   “Vzhledem k tomu, že se vytváření Hu-Hu koalice na pražské úrovni zjevně dělo s posvěcením nejvyššího stranického vedení TOP 09, nemůžeme vyloučit, že to bude tendovat i na úrovni celostátní." Že by tušil ? On pohyb v Praze může opravdu nasměrovat vládu tam, kam dlouho směřuje. A potom se máme na co těšit, na vládu dalších neumětelů, nedej bože zase konečně s rudými….a s “pravicovou“ šťopkou ?

    A že se Kalousek – a on je jen jeden z kozlů, který dělá zahradníka - umí přitočit k moci a tím penězům (rozuměj zatím ještě státním), jistě nikdo nepochybuje. I za cenu spojení třeba s ďáblem. Pardon, s komunisty. A tihle hoši, ti se jistě nezměnili, ani jejich metody. A pak tu budeme mít teprve pravou svobodu, jakou my starší ještě dobře pamatujeme. Toho dosáhli prospěcháři, jako trojští koně, ve všech stranách. K tomu dospěla demokracie, jako “vláda volených zástupců“, ve které vůbec nejde o prosperitu většiny občanů, státu, ale především a jen vládnoucích stran či uskupení. Ono totiž jde o způsob volby těch volených zástupců. Bez jeho změny se t nic nezmění. A jak lze manipulovat i přímá volba prezidenta už víme - někomu stačí pár senátorů či poslanců, někomu nestačí padesát tis. podpisů...

    A o to jde dnes také v Praze, o Prahu jde jen jako o kořist, ne o řešení problémů !

Ano, je to výsledek amatérského řízení státu prostřednictvím všech polistopadových vládních politických stran, ve kterém o peníze - jejich velké a naše malé -jde vždycky jen až v první řadě.

 

24.5.13

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora