Právo mamonu a politiků..

neděle 28. červenec 2013 19:11

Bulhaři už měsíc protestují – už ne pro vysoké životní náklady a  zvyšování cen - nechtějí žít pod vládou zkorumpovaných a nadrovnoprávných politiků ! A to krátce po volbách. Proč asi ?

 Ano – systém vlády prostřednictvím voleb z kandidátek politických stran je v praxi u nich, stejně jako u nás, daleko od významu slova demokracie, jde jen a jen o exkluzivní přístup k penězům !!  Za prázdný název demokracie schovávají své mocenské tanečky, když se nedaří, dupou, kvičí a prskají… a.jsou přímo odporní, jak už bez ostychu přiznávají, o co jim ve skutečnosti jde ! V Bulharsku je odvezli obrněnými vozy. Zatím…

    Všichni tu vědí, že politici u nás dosazení volbami do parlamentu jsou většinou jen poslušné loutky na zdvihání rukou, jak šéfové stran poručí, že šéfové jsou napojeni na byznysmeny a že strany jsou vlastně jen výdělečné firmy, které si dokonce pro sebe vytváří zákony o své nadřazenosti a vyjimečnosti. Že dojí státní kasu příspěvky za volby, že jsou to vlastně mafie. Podvody už bezostyšně nazývají “politickým vyjednáváním“, jsou jako pirani. Jsou to ale naše mafie - a tak je to správné, tak to musí být – živí se tím přece tisíce “chytrých“… Jen si vzpomeňte, jak jsou najednou jednotni, když si zvyšují platy …

A ti ostatní čumí, jak umí…jsou pro ně jen ovce…které se dají stříhat. Jak dlouho ještě ??

   Strany zpracovávají hlubokomyslné a rozsáhlé volební programy, které čtou jen jejich tvůrci, vytváří slogany na bilbordy, které mají úkol voliče zblbnout. Voliče programy mnoho nezajímají, volby, pokud k nim jdou, jsou pro něj fotbal a fandění – tu sloganu a kecům v TV, tu osobě a ten program ho většinou nezajímá, protože stejně nemá mechanismus na vymáhání slibovaného ! A skutečně - většina slibů je minutu po volbách zapomenuta…  

   Myslíte si, že strany své postoje odvíjejí alespoň od názoru členské základny a že reflektují její názory, hezky demokraticky ? Co vás nemá, je to jen od silnějšího či vemlouvavějšího hlasu předáka či zájmové skupinky, demokratické nejsou ani primárky ! Pokud se někdy stane, že do čela se omylem dostane příliš velká osobnost, vedení vše opraví !!

   Ale běda, když poukážete na to, že je jedno, zdali volby vyhraje tzv. levice, pravice, že jsou strany kvůli moci a kšeftu ochotny se i spojit, že je vadný tento systém, to je rachotu  !

  Běda, když vyslovím myšlenku na změnu systému, odstranění chobotnice politických stran, tak se ozvou zejména ti přilepení na kteroukoli stranu v očekávání výhod a fanatičtí fandové některé té své strany – neumí si a nechtějí připustit možnost změny.

Dle zpráv 80 -90 % občanů nedůvěřovalo vládě, touto mafií stvořené, po jejím odchodu si tu plzeňští právníci vyměňují rozumy, kritizují vše, ze všech stran. A hle - je tu i ta chcíplá koza.

   Pokud nebude mít občan možnost zvolit si svého politika a při selhání ho odvolat, nic se nezmění. Systém vlády politických stran je v koncích, stal se jen nástrojem zisku VyVolených a nástrojem na ovládání, nestydím se říct vydírání i zotročení, zatím mlčící většiny. Viz třeba exekuce, fotovoltaika, církevní prostituce, kauzy od Padáku přes Pandury a Grippeny, Drobila, Janouška, Béma, Palase, Staníka…. nic není nemožné v Absurdistánu…. Mnohdy nejde jen o peníze, jen o moc, která je přináší, viz poslanci neposlanci a Nagy se Slotou.

  Naprosto bezprávné většiny, neb právo tu je jen jedno – právo mamonu a politiků zvlášť !

Tohle jsem si vypůjčil pro ilustraci z internetu : Řidič autobusu v Plzni : "Máme 30 minutovou přestávku, kdo potřebuje na záchod, na cigaretu, nebo vystudovat vysokou školu, může to udělat teď a tady.."   
Proč asi vznikají takovéto vtipy je jasné. Jen ne - třeba ODS, konkrétně Bendovi, Řápkové, atd. nakonec i Pospíšilovi… 

 

27.7.13

 

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora