Nesehnutí ..

úterý 14. leden 2014 00:47

  Kde jsou ? Je tu ještě vůbec někdo bojující za změnu ? A kdo jsou ti naivní, kteří si přáli změnu a v předčasných volbách dali hlasy novým uskupením ve víře, že se tu něco změní. Ne, nezmění se nic, hlavně tedy ne brzy a ne mnoho. Půl roku uteklo a – nic… Proč ??

  Před týdnem jsem byl až na samém východě státu, překvapily mě tu neudržované sady, obrovské plochy zarostlé náletem, šípkovými keři, neudržované louky a z postesku přátel jsem se dozvěděl, že mnozí mladí vinice po rodičích po jejich odchodu prodají či likvidují, odejdou do města. Malá políčka mizí nebo zůstávají neobdělaná. A to je v nejúrodnější části státu… mladí se neuživí.            Tu totiž nejde o změnu, jen stále o koryta !

  Řešení problémů společnosti je v nedohlednu. Ani výsměch sedmi milionářů, ovládajících ČNB a faktické zdražení všeho s nikým nepohnulo. Nezaměstnanost je oficiálně 600 tis., další statisíce jsou uměle zaměstnány díky nepotřebným zákonům a je stále méně těch cokoli smysluplně vyrábějících. Nejzávažnější problém, exekuce, spíš způsoby exekutorů, týkající se přiznaného milionu občanů, z toho pramenící rozvraty rodin a ani uvedených 100 tis. bezdomovců vládu Rusnoka nezajímají a nová vláda je v nedohlednu. Sociální nůžky se rozvírají čím dál víc.  A jaká se to vlastně rýsuje vláda ??

   Je nepochybné, že v r. 68 KSČ zklamala – výsledkem byly tanky, mrtví …,ekonomické škody, ve finále otočení kormidla, prověrky, Dubčekem podepsaný pendrekový zákon a Husákova normaliace. Nejhorší bylo na tom dvacetiletí další zlomení páteře národa, vláda strany produkující nadrovnoprávné stranické prospěcháře. A předstírané přesvědčení…

   Je dávno známé, že r. 89 byl připraven částí stranické věrchušky a špičkami StB, ve spolupráci s KGB, o tom už snad nikdo nepochybuje. Havlova role sice ještě nebyla veřejně objasněna, ale po odchodu jeho melody boys, kteří se v jeho „slávě“ vyhřívají a hlavně – stále ji přiživují, do věčných lovišť, k tomu také jistě brzy dojde. A ti nadrovnoprávní se nestyděli svoji rodnou pohanět, zase se cpát do čela. Prostřednictvím jiných stran, pro mamon.

   O víkendu bude kongres ODS v Olomouci – spíš symbolický pohřeb. Při jejím vzniku na protest proti vládě bývalých komunistů jsme tehdy věřili v obrat polistopadového vývoje. Byl jsem v Olomouci při jejím ustavení, když se tam Klaus osobně zasadil o umožnění jejich vstupu do strany. To byl počátek jejich současné moci, ale i morálního marasmu. Ale faktem je, že většina jich ovládla sesterské socany. Jmenovat můžu Rychetského, Pitharta, Dientsbira, Zemana a tisíce dalších, kteří to brali jako satisfakci za r.68, ale nikdy se od myšlenek a systému socialismu, ve kterém vyrostli, neoprostili, ale i další až po Fischera, Rusnoka, Tomana i s celými rodinnými klany, zbohatlými na privatizaci.  Jejich role při rozprodání státu, podniků a bank zahraničním monopolům tu nebudu rozvádět.

  Nikdo (až na směšné a ojedinělé vyjímky – Štěpán, Brožová-Polednová ..) nebyl potrestán za teror nad občany. Tedy nad těmi, kteří se nechtěli smířit s nadrovnoprávností komunistů – faktem je, že většina sklopila hlavy či přímo kolaborovala a mnozí se samozřejmě na teroru podíleli. Právo, kterým se dnes ohánějí, je jimi ohýbáno, v jejich prospěch, k ovládání všech těch, kterým se stav společnosti a jeho vedení za minulých vlád nelíbil..  Jejich nástrojem je systém voleb. A ten se tu nezměnil a změnit ho nechtějí – přestože stranické kandidátky neumožňují výměnu poslušných papoušků, na straně závislých darmožroutů.

  Proč je např. svolána za týden “mimořádná schůze“ sněmovny, co jiného to je, než ohýbání zákonů ? Ano , je svolána kvůli ANO, k  likvidaci lustračního zákona. Tomu dali paradoxně hlasy ti, co volili změnu, ale tím i nastrčené prominentní zbohatlíky a jejich sluhy, prospěcháře nejhrubšího zrna - jen jedno jméno za všechny - Komárek. Ještě tři měsíce před volbami plival na Babiše…a potom se nechal koupit… Dnes "poslanec" ...

    Qui bono ?? Občanům ?

  Strana, kterou mnozí bláhově volili jako protipól bezohledné vládě prolhaného Nečase s Kalouskem, hned po volbách namísto razantního plnění předvolebních slibů a tedy změnu zákona o církevních restitucích, mlží a jen se veřejně pere o koryta. To mají být ti důvěryhodní a nejlepší ??? Předseda budoucí vlády, tedy pravděpodobný předseda, se narodil v parlamentu a o praktickém životě ví jen, že na byt se dá vydělat i jinak, než prací. Navrhovaný ministr vnitra měl VŠ jako těhotenství, za 9 měsíců, další parazit se nelíbí NBÚ, komediant bude klidně hrát roli maršála – tu ještě nehrál a jedna z dam jako budoucí ministr vyniká zejména v krytí zad svému šéfovi (snad ne i mytí !) a hlavně - v umění jak mluvit a nic neříct. A celá ta hra je jen o tom, jak zakroutit paragrafy okolo šéfa ANO, Babiše. S nápravou společnosti to nemá nic společného.

  Už před volbami bylo jasné, že současný systém voleb nic nezmění. Jen ptáci odletí, přiletí a sednou si na jiné větve. Hejno se nemění. A ministři si zase budou zvedat ruce v parlamentu pro svoji důvěru vládě…  Sakra kdy toto pochopí i voliči ?

          Demokracii tu soudruzi kroutí krkem, bohužel, už od r. 45…

 

14.1.14

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora