Už zase svítí červená..

sobota 12. duben 2014 17:44

Poslouchal jsem včera toho, koho mi bůhvíkteří spoluobčané na jižní Moravě vystrčili asi tak 20tis. hlasy - až na post šéfa vlády a nestačil se divit, že ho nikdo neplácl přes tu prolhanou “pusu“…  

  Prohlásil, že referendem o vstupu do EU jsme se zavázali přijmout Euro a teď bude už jen na parlamentu a vládě, najít vhodný čas k jeho přijetí … a žádné referendum o přijetí Eura už není potřeba ! To bychom mohli taky vstupem do NATO rukovat do třetí světové..

   Přesně tak se to stalo sociálnímu demokratovi, Frantovi Walšovi, když jeho také německy mluvící sousedi v Sudetech horovali pro Hitlera, neb byl v té době v sousední Německu hospodářský boom a hlavně - oni v 39 vůbec netušili, že půjdou za pár týdnů do první linie, chtěli se mít líp. On se pak až v 56 vrátil od Stalingradu. Dnes stejně hajlují na východě zbídačelé Ukrajiny Rusové, neb je v Rusku, kam mnozí jezdí pracovat, vyšší životní úroveň. A to je celý fígl o jejich “útlaku“. Rusko (někdy se jmenovalo SSSR) vedeno firmou KGB je podle mne nedůvěryhodné - vpadlo vojensky do Polska spolu s Hitlerem, po válce odvezli tisíce našich občanů a ti zmizeli, vpadlo do Maďarska, Československa, Afghánistánu, povraždilo polské důstojníky v Katyni, kvůli němu se zavedlo stanné právo v Polsku, vezlo atomové rakety na Kubu, financovalo terorismus po celém světě. Kam ruská noha šlápla, skončila svoboda pohybu, zavírali se a popravovali lidé, klesla životní úroveň, zisky věnuje válečnému harašení.

  Tak takhle ne – Bohůšu !! Nevzpomínám si, že bychom referendem při vstupu do EU přijali Euro, nebo že by občané státu souhlasem se vstupem dali vám, politikům, mandát k jeho přijetí. Co si tenhle technolog moci, narozený v parlamentu, namočený v několika kauzách, byt, OKD …o nás myslí – že jsme opravdu jen stádo, nad kterým on bude práskat bičem ? Jak dlouho ? On prozradil, že socani vlastně žádné referendum občanů nechtějí, jen to, které mohou v parlamentu sami schválit !

 Teď nastrčili do evrovoleb na čelo profesora, soudem uznaného ekoteroristu (obchvat Plzně – účelově zakoupený pozemek) a bolševickým smýšlením postiženého kariéristu (člen KSČ z prospěchu), tak doufám, že všichni jeho soudní voliči mu dají podobně, jako voliči ODS najevo, co si o socanech myslí. Snad si vzpomenou i na před volbami do parlamentu slibované změny zákona o církevních restitucích. Zatím jen vytvořili “komisi“ na čele s neschopnou Gajdůškovou, k předstírání té změny. A přitom třeba jen jednoduchá novela, bránící kšeftování s ním - předkupní právo státu na restituovaný majetek - není vůbec diskutována !

   Bohužel většina voličů zatím stále ještě slepě věří “tradičním“ politickým stranám. Je to smutné a poněkud šokující, když uvážíme, jaké škody všechny tyto strany společně způsobily – viz státní dluh.  Ten nezpůsobili občané, ale neschopné vlády. Bohužel, z mnoha voličů se staly ovce, které sice bečí nad masivními krádežemi a zneužíváním státního rozpočtu, ale když nastane volební den, volí většinou znova a znova ty samé grázly.

   Skutečnou demokracii ale chtějí občané v celé Evropě, stranických politiků mají dost od Španělska po Bulharsko, milionové demonstrace mají podobný důvod, jen vůdci vždy zavedou snahy o změnu opětovně do autu a mediokracie informace potlačuje. Je jasné, že změna současného systému stranické oligarchie na demokracii občanů ale přijde.

   Samozřejmě, že zejména na Tebe dnes myslím Karle, nikdy nezapomenu na posezení v kantýně RF v Mnichově. Tehdy jsme ještě vůbec netušili, že se něco bude měnit a už vůbec ne jak. Ani že - až tak… Jistě mne tehdy nenapadlo, že neoslavíš dnešní 70té narozeniny, ani 60té… Už je to 20 let, tu nejsi…. Děkuji, Karle, děkuji….. že jsem tě potkal…

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou… řekl bych - ale smradlavé to květy….

 12.dubna 2014                                                                                 

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora