Hlava mi to nebere…

sobota 13. prosinec 2014 00:32

Poslanci schválili rozpočet. Co to pro nás občany vypovídá - a je to tak dobře ?

  Samozřejmě, že politika ve světě a ve státě ovlivňuje naše životy, od narození až po jeho konec, ač mnozí se domnívají a není jich málo, že jich zrovna se netýká a řeknou vám - Dejte mi pokoj s politikou…. O dění kolem sebe se nezajímají, protože Oni si stejně udělají, co chtějí. A pravdivě otřesné heslo - Kdyby volby tady měly něco změnit, dávno by je zakázali ! - je toho sumářem.

  A není to jen v tom, že my dříve narození jsme byli podstatně bohatší hned při narození (nemyslím tím kočku kolem krku, oproti většině dnes rozených) - my jsme žádné dluhy při narození neměli ! Každé dítě dnes u nás narozené přijde na svět s obrovským osobním dluhem - a to naprosto bez přičinění !

  Výsledkem polistopadového vládnutí všech vlád je státní dluh, blížící se k dvěma bilionům.  Pamatuji marku za třicet, dnes se k této částce blíží euro. Jsme sice zeměpisným středem Evropy, logicky konečně i její politickou součástí, ale ekonomicky jsme stále východ. Proč ? Naše Státní banka (její rada je složena ze samých bývalých soudruhů) namísto aby přiblížila Komárkův sen (marka bude za tři kačky) uměle snížila cenu koruny vůči euru a tím nás všechny okradla. Ano, okradla ! V parlamentních volbách dostalo nové hnutí ANO abnormální počet hlasů, jistě proto, že voliči konečně pochopili, že strany se staly jen nástrojem jejich vůdců k zbohatnutí a nikoli voličům k prospěšnému spravování státu. Doufali ve změnu, objevil se vůdce, kterému říkají předseda, s popsaným listem z minulosti, a sliboval změnu – bude líp ! Ne, nebude – systém výběru osob do vedení obcí, krajů a státu je vadný a volby toho skutečně mnoho nezmění ! Rok vám nestačil ??

  Mnozí, nikoli neprávem, říkají, že líp už bylo. Mnozí dokonce, že to bylo za komančů a volí je, přestože například oni spolu se soudruhy socany prohlasovali solární podvod na všechny. Volí je i ti, kteří za jejich vlády drželi hubu a krok. Dnes nahlas bučí, protože mohou. Za koho byly např. zprivatizovány banky – žádná nám už nepatří a kam jdou jejich zisky ? Za vlády socanů ! Zisky ze zašantročených továren a z celých odvětví (nemluvím o těch zlikvidovaných továrnách, zdevastovaném zemědělství), což má na svědomí zase vesměs tzv. pravice, namnoze také odcházejí do zahraničí. Ony si ty vlády nemají mnoho co vyčítat. Jedni republiku rozkrádali, druzí nemají co, tak ji zadlužují a pakují se také. Zapomněli jste už na výtečníky Grose, Krause, Palase, Fencla a další socany ?

   Proč prosperovala první republika a koruna byla nejen směnitelná, ale žádaná měna ?? Protože jeden z prvních zákonů nově vzniklé republiky byl ten o nostrifikaci firem. Všechny v ČSR podnikající firmy sem musely přenést sídlo firmy !!! Daně neodcházely do “daňových rájů“, natož aby ti nejbohatší nedanili zisky doma !! Jinak je tomu dnes, i mnozí naši politici dnes mají konta a daní kde ? Nemluvě o těch neustále se množících superbohatých…

   Zmenšující se střední třída a stále se zvětšující množství občanů s podprůměrným příjmem platí energie, benzin, spotřební věci ale i potraviny ve světových cenách, s příjmem sotva třetinovým, než na západ od nás. Nemluvě o důchodcích, nezaměstnaných bez příjmu a studujících, stali jsme se stejně podřadnými otroky, jako za totáče, ba hůř.

Počty příživníků rostou, když např. prosadili socani kraje, jedním z důvodů bylo ponížení stavu ministerstev a počtu úředníků. Od té doby naopak ministerstva nabobtnala, jejich počet se nezmenšil. Ale úředníci tento stát neživí ! Jejich platy tunelují stát. Neustále roste počet nových a nových institucí na základě mnohdy zbytečných zákonů - třeba jen slíbené snížení počtu výborů v Parlamentu se také nekonalo, naopak, o platech ani nemluvím. Dalo se ale předpokládat, že to jinak nebude… před volbami se sliby slibují – např. změna zákona o církevních restitucích, po volbách to nejde a už je ticho po pěšině…

   A v téhle situaci ohlašuje  ministr financí jako vítězství deficit státního rozpočtu a koaliční partner socani s “pravicovým“ ocáskem3,5 a5ti % nárůst mezd státních zaměstnanců, neb to zvýší údajně spotřebu !!! Ano, možná - ale hlavně to zvýší náš státní dluh i dluh těch čerstvě narozených !! Jen si takto za státní peníze získávají ty míň přemýšlivé voliče…

To je dobře, vážení státní zaměstnanci ? Vy nemáte děti a vnoučata ?

   A nebylo by dobře také soudruzi, vy středostranoví, se socálním cítěním, stanovit nějakou hranici dožití, třeba 70 let, aby důchodci, ti darmožrouti, nebrali důchody zbytečně ?? Stejně jich většina z jejich výše sotva přežívá. Takže vlastně humánní rozhodnutí, aby se netrápili, je jistě na místě. Samozřejmě to píšu jako provokaci – ale to máte za to, že zase držíte hubu a krok !!! Jistě i mnoho důchodců volilo socany a ANO, patří vám to…

   K propagaci názorů vládnoucích slouží media, soukromá, dnes mnohá koupená vůdcem. Ale většinou servilní, mírou neobjektivního zpravodajství nejen zarážející. Mají nás všechny za blbce ??? Nejvíc mi to ale vadí u soudruhy (bývalými) ovládané, veřejnoprávní ČT1 a24, na kterou všichni povinně platíme. Masmediální žoldáci, manipulátoři jako Moravec, ale i Železný, už i Takáč a další nám podsouvají jimi fabulované dedukce, směřují debaty, do kterých pečlivě vybírají aktéry, k propagaci prorežimních názorů a myslí si, že ti, co se zajímají, nevědí ? Ti ale v TV nedostanou prostor. Zpravodajství se zabývá nicotnostmi, důležité zprávy, zejména ze světa chybí. Cenzura jak za totáče !!

   Víte o tom, jak a proč proběhly nedávno statisícové manifestace v Madridu, Maďarsku, Italii nebo v minulosti o průběhu revoluce na Islandu ?? Nebudu tu rozebírat současné mediální tanečky kolem Zemana, vlády, dění na Ukrajině, ale jen např. - dozvěděli jste se, že u prvního výbuchu v muničním skladu u Vrbětic nebyli přítomni jen ti dva mrtví zaměstnanci atd. ? Že tím základním v této kauze je, že selhal stát ??

 Vždy bývá jádro pudla ukryto v detailu. To se týká všeho, jak informací, tak zejména voleb !

Už jsem tu několikrát psal, že přímá volba prezidenta se běžného občana týká až naposled. Také při ní ale podmínky pro kandidáty byly zásadně rozhodující o výsledeku této volby.

Do parlamentu lze volit jen prostřednictvím pol. stran (už kvůli tomu zemřel Pavel Wonka, který to chtěl svojí kandidaturou změnit) a strany si dovoluji tvrdit jsou dnes jen nástroj k výdělku, poslanců a hlavně těch stran - nikoli k řádné správě státu. ¨Popsal jsem tu již kdysi, jak u Okamury se stali poslanci vybraní šesticí vůdců, možná vůdcem samým, za dva měsíce lidé bez předchozí politické práce, podobně tomu  bylo u Babiše. Vrcholem je Jourová, jako komisařka EU, obviněná v kauze Budišov a zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal… Takhle kvalitní lidé se prostřednictvím stran a voleb dostávají do čela. Detaily (podmínky) jsou také důležité při celostátním a místním referendu. Kdo tu věří, že Babiš chce změnit tento stát je podle mne naivní, peníze jsou tím motorkem, na kterém stojí jeho slepenec zase mnoha bývalých, podobně jako u socanů. Dokud nebudou poslanci voleni přímo občany, s možností odvolání, tak se v tomto státě nic nezmění ! A totéž volby do krajů a obcí. Tvrdím to již 20 let, čím dál víc přesvědčen o pravdě svého tvrzení. Okamura, který se pomocí peněz dostal šikovně do senátu a později dostal i 14 poslanců do parlamentu, ty myšlenky uchopil a prosazuje podobné. Až na ty detaily…

  Jaké se konaly “demokratické prasečiny“ při nedávných komunálních volbách nám zčásti naše vaše ČT po volbách občanů ukázala dost často. Opět se tu volilo po stranách, volič v podstatě netuší, kdo bude starosta, může to být i zastupitel s nejméně hlasy občanů !  

   A přitom lze mít v zásadě zcela jednoduchý zákon – kandidovat mohou jednotlivci, kdo bude mít nejvíc hlasů, bude starostou, další místostarostou, radním, až do počtu zastupitelů. A nezastáváš názory občanů, zklamal jsi je ? – budeš odvolán volbami. Odpadnou povolební dohady, kšefty a podvody na voliče, kdy kandidující významná osoba vůbec nechce město řídit, má víc peněz ve své práci, jen nahání hlasy a potom tahá za šňůrky. Zase tu jsou ale ty všeliké podmínky, kdy, jak… Ale to by manipulátoři a jejich příživníci na těchto volebních podvodech přišli o kšefty. A to my, voliči nechceme.

   Nebo je to jinak ??

 

12.12.14                                                                                                   

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora