Velké a menší lži ..

neděle 22. listopad 2015 01:02

   Máme za sebou 26. výročí VSP, kterému jsem tehdy jako naivní hlupák také vydatně sekundoval a coby delegát okresu na sněmech OF dělal křoví. Ale netrvalo mi to tehdy dlouho, abych pochopil a prohlédl. 

Mnozí neprohlédli dodnes, další si z listopadu 89 udělali živnost. Přestože vědí, šíří záměrně lež dál, pro svůj prospěch potlačují pravdu. Ostatně tak tomu bylo i před listopadem – pro svůj prospěch vstupovali do strany a po něm zase do jiných. Neboť moc jsou peníze a o ty jde, pro ně se neštítí lhát. Lžou nám media, profesoři, učitelé, politici zejména, počínaje prezidentem a konče venkovskými starosty. Učitelé ve školách  ani nemohou použít vlastní rozum, mohli by být nezaměstnaní. A bohužel mládež, ta se po pravdě nepídí..  Snad vše vyjde za 50, 60 let najevo, tak jako gulagy, Katyň a další zvěrstva komunismu.

   Tehdy po 17.11 jsem bláhově věřil, že hůř se budou mít ti, kteří nám před ním vládli…  A oni dnes hezky vládnou dál – a hůř než před ním… Poučeni  pomaličku posilují represivní aparát, viděl jsem na Václaváku už zase zatýkat tajné v civilu občany a odvlékat je do Krakovské, zavazují si za státní peníze úředníky k loajalitě, vymýšlejí nové a nové úřady a ti, kteří něco vyrábí jsou novodobí otroci a – póvl. Pro ně pro všechny…

Nejpopulárnější osoba byl podvodník Gros, dnes podvodník Babiš a navíc StBák. Vlastně on nebyl…  Vás si za koblihu koupil…. Právo funguje selektivně mnohem víc, než předtím, dokonce ho lze koupit. Stejně jako policisty i politiky… Stále víc je tržní hospodářství jen o tom, trhnout něco na ostatních, i kamarádech..

   Ale ono to podobně funguje v celé Evropě, ba po celém světě. I v Americe jsou lidi zblblí z propagandy, věří  všemu, co jim politici předkládají, zažil jsem to při návštěvě bráchy. Už v r. 77 jsem se v Marseille bál jít do přístavu kvůli arabům. Ti dnes zaplavují Evropu, Německo. Zpočátku informace cedili na minimum, bagatelizovali a dlouho trvalo, než nám začali servírovat obrázky rodin, postižených válkou, kterých je ale stále sotva desetina počtu. Většinou jsou to mladí muži, pologramotní, s penězi, mobily a ve značkovém oblečení. Jak dlouho se nám bude tvrdit, že jsou tihle bojovníci ekonomičtí uprchlíci ? Kolik musí provést atentátů, aby jste je izolovali, sebrali jim mobily, potom nalodili a šup zpátky?? Celá EU je bezradná….

Mohl bych psát podrobně, ale proč..  Vraťme se k listopadu. Jeho ikona Havel byl členem tzv. Římského klubu. A nejen on má v programu redukci obyvatel planety na půl miliardy. Nestačí vám to, nevíte co bude ?

   Ti, kteří používají svůj rozum a informace mají, nebojí se je veřejně přednést, jsou extremisti, fašisti, dokonce i přímo pomatení, dedukce fakt jsou konspirační teorie. Proto ty všemožné snahy o kontrolu internetu. Hlasu dostávají  ale jiní - nepomatení – Dientsbier, Kocáb, Šabatová, Halík a další – a ne všichni nevědí, co říkají, jako třeba Šabatová - je to cílená manipulace.

   Tyto manipulační techniky nejsou používány jen ve vysoké politice – ale i u nás na vsi !!

Na osmém zasedání ZM bylo odmítnuto velkou většinou jednat o “Transformaci“ nemocnice, bod byl stažen z programu. Na můj diskusní příspěvek, že je to privatizace, ředitel řekl ano – je to privatizace. Na dalším,    9. ZM je předložen bod znovu, jako záměr – ale odhlasována byla Transformace na a.s. Dále že bude vybrána firma (za týden !), která připraví přechod. Samozřejmě nesmysl. Město nemá nikoho, kdo by připravil právně novou strukturu, natož za týden – přijme podstrčený návrh, dávno připravený, možná i s personálním obsazením dozorčí rady a představenstva. Město nemá nikoho, kdo by pohlídal dění v MMN. Šup a za dva měsíce je tu rozhodnutí o největším městském majetku za miliardu !  Aktéři se ale už poučili s přesunem vodohospod. majetku – to trvalo tehdy díky mě pět měsíců, výsledek bohužel stejný, ani dnes, ani tehdy OVČANI NIC k tomu ! OVČANY to nezajímá ! Tvrzeno zde bylo zejména, že město bude mít do r. 2025 sto procentní podíl majetku !!  Nebude !

   Na 10.ZM 25.11 je připraven podklad - “Memorandum“ ke spojení s nemocnicí v Semilech, dlouhodobě minusové, ta dokonce bude s.r.o., jak rozhodlo ZM Semily (dá se rychleji než a.s. uvést do insolvence…).   Jak bude zachován v nové společnosti  100% podíl majetku je jasné – jaký vliv tu bude mít město Jilemnice je mlhavé…  A dalším bodem má ZM odsouhlasit m.j. také právo nové společnosti se spojit s jiným právním subjektem (rozuměj s Libercem + Turnovem..) A je to tak, jak jsem tu před dvěma měsíci psal – za prebendy dojde postupně k zašantročení městského majetku - zejména díky nezájmu ovčanů města !!

   Nejsou velké a malé lži - jsou jen lži - postihující jednotlivce, rodinu, skupiny občanů, tisíce i miliony –  ale i miliardy lidí…

                                                                                                         

X - VSP = Velký sametový podvod

22. listopadu 2015                                                                                                  Eda Seibert     

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora