Král je nahý !

pátek 4. březen 2016 01:15

Že nám v ČT nemluví pravdu, že jsme krmeni a masírováni vybranými, překroucenými a často i mylnými informacemi ví dobře každý, kdo se někdy vyskytl před kamerou – po shlédnutí byl z jeho vyznění jistě většinou pěkně rozčarován..

Shodou okolností jsem se zúčastnil jako naprostý laik tehdy poprvé vysílané přímé, nepředtáčené besedy v roce 1987 v hradeckém rozhlase o vodohospodářské výstavbě v Krkonoších společně s protřelými, tehdy vysokými stranickými funkcionáři. Beseda měla trvat 40 minut, po půlhodině jsem pochopil, že jsem tam jen stafáž, přesto mě osvítil asi shora pán a dvě delší věty, které jsem tehdy pronesl souhy tak nadzvedly, že zvrátily průběh jejich tehdy obvyklé sebechvály. A co se dělo po besedě by byl román..  převrátilo to můj život až do r. 89 i po něm. Vím, jak dobře mířená slova dokáží doslova zblbnout davy – využíval toho Hitler, po válce komunisti, s nástupem televize se k tomu přidal vzhled a mimika řečníka a po r. 89 se stala media největší zbraní, ovlivňující politický vývoj u nás.

  Přesto jsem přesvědčen, že největší zbraní je vyřčená holá pravda. Řekne tu už konečně naplno někdo z vysoce postavených politiků, že král je nahý ? Najde se někdo, kdo nebude umlčen ? Začneme už si konečně říkat pravdu ? Samozřejmě to nelze čekat třeba od masmediálního žoldáka Moravce a všemožných komentátorů v ČT, politiků jako Kalousek, Schwarcenberg, Žantovský a celá sestava politiků, kteří si z mlčení o pravdě udělali živnost, tedy vč. Klause i Zemana.  Samozřejmě tedy včetně nejvyššího preláta Duky, který s Havlem seděl a dobře ví - a mlčí také… Nestal on se jím vlastně za mlčení ??

  Začátkem hry na pravdu musí být zamlčovaná podstata listopadového převratu, kterému se říká “revoluce“, ačkoli to byl jen stejný boj stranických skupin jako v r. 68, předem dobře připravený a zmlácení studenti, většinou protekční dětičky, byli jen nástroj, ke kterému byl zneužit i Den studentstva .  OF plné StBáků, osmašedesátníků o tom svědčí jednoznačně, jen se vývoj potom jaksi ubíral poněkud vlastními cestami. Ale zazní už konečně, že celý samet a nastrčená figurka Havel byl podvod nejen na nás cinkače, ale na celý svět??

   Smutné je, že mnozí pravdu znají, mnozí ji tuší… a mlčí… Mlčí už jistě 25 let. Mladí nemlčí – ale oni netuší ! A když se pravdu dozví, nevěří – jsou zvyklí na dezinformace a netuší, komu dnes vůbec věřit…

    Tak se tu brodíme bahnem všichni, volební systémy udržují v čele buďto kejvače, nebo mazané a prolhané politické šíbry a to shora dolů, zdola nahoru, byrokracie na nich závislá drží hubu a krok.  Dělnická třída neexistuje, odbory jsou jen se svými předáky stafáží vládnoucích a podnikatelé jsou většinou rádi, že žijí, nebo jsou znechuceni stavem. Samozřejmě vyjma špiček, které si  pomohly k majetku všemožnými slušně řečeno “fígly“…

   Nedávno se u nás v zastupitelstvu během dvou měsíců schválila “transformace“ městské nemocnice z příspěvkové organizace na akciovku. Navrhovatelé se v zájmu schválení přerodu dušovali, že městu dvacet let zůstane 100% majetkový podíl v nové organizaci, ač předem věděli, že chtějí náš špitál sloučit se špitálem sousedního bývalého okresního města, proto údajně musí být náš špitál akciovka. Mají za blbce spoluobčany zastupitele, kteří pro to ale hlasovali – nebo ty ze sousedního města – nevím. Ale vím, že celé naše město také drží statečně hubu a krok. Buďto někteří vědí a bojí se, nebo netuší, nezajímají se a nebo je jim to jedno….

   Jako většina občanů státu ve vztahu k utečencům – a ti, co nemlčí, jsou prý třeba – fašisti.

Opravdu ?

 

4.3.2016    

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Eduard Seibert

Komentuji dění v našem městečku a státečku

Mám rád tuhle zem, všude, kde jsem žil se mi líbilo. Horší je to s lidmi... Pokud má někdo zájem o diskuzi, mám mail adresu. Odpovím všem sympatizantům...

REPUTACE AUTORA:
11,45

Seznam rubrik

Tipy autora